NR10050T100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NR10050T100M |
Description | FIXED IND 10UH 4.1A 32.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.1 A 32.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NR10050T100M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 4.7A |
Mfr | Shielding Semi-Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 32.5mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -25°C ~ 105°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |