NRM6045T151MMRRV
DigiKey Part Number
587-NRM6045T151MMRRVTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-NRM6045T151MMRRVCT-ND - Cut Tape (CT)
587-NRM6045T151MMRRVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRM6045T151MMRRV
Description
FIXED IND 150UH 480MA 816 MOHM
Detailed Description
150 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 480 mA 816mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
816mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
3.5MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)