NRM6045T1R0NMRRV | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NRM6045T1R0NMRRV |
Description | FIXED IND 1UH 4A 13 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4 A 13mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 13mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 90MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 13.5A |