NRM6045T2R2NMRRV
DigiKey Part Number
587-NRM6045T2R2NMRRVTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-NRM6045T2R2NMRRVCT-ND - Cut Tape (CT)
587-NRM6045T2R2NMRRVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRM6045T2R2NMRRV
Description
FIXED IND 2.2UH 3A 23 MOHM SMD
Detailed Description
2.2 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 23mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
23mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
36MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
8.5A