NRM6045T331MMRRV
DigiKey Part Number
587-NRM6045T331MMRRVTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-NRM6045T331MMRRVCT-ND - Cut Tape (CT)
587-NRM6045T331MMRRVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRM6045T331MMRRV
Description
FIXED IND 330UH 290MA 1.872 OHM
Detailed Description
330 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 290 mA 1.872Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
1.872Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
2.5MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)