NRM6045T4R7MMRRV
DigiKey Part Number
587-NRM6045T4R7MMRRVTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-NRM6045T4R7MMRRVCT-ND - Cut Tape (CT)
587-NRM6045T4R7MMRRVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRM6045T4R7MMRRV
Description
FIXED IND 4.7UH 2.2A 36 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 36mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
36mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
6A