NRS4018T3R3MDGJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NRS4018T3R3MDGJ |
Description | FIXED IND 3.3UH 2A 66 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 66mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NRS4018T3R3MDGJ Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.3A |
Mfr | Shielding Semi-Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 66mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 45MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -25°C ~ 120°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |