RAHVX221M1TEH0002 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RAHVX221M1TEH0002 |
Description | CAP ALUMHYB 220UF 20% 25V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 4000 Hrs @ 135°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RAHVX221M1TEH0002 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 135°C |
Manufacturer Taiyo Yuden | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features Anti-Vibration |
Part Status Active | Ripple Current @ Low Frequency 160 mA @ 120 Hz |
Type Hybrid | Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz |
Capacitance 220 µF | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Voltage - Rated 25 V | Surface Mount Land Size 0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm | Mounting Type Surface Mount |
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 135°C | Package / Case Radial, Can - SMD |