AP.35A.07.0054A
DigiKey Part Number
931-1004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP.35A.07.0054A
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH IPEX
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Solder
Category
VSWR
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
2.5dBic
Packaging
Tray
Features
LNA, Filter
Part Status
Active
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Solder
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz