AA-027-12-22-00-00
AA-027-12-22-00-00
AA-027-12-22-00-00
DigiKey Part Number
926-1052-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-027-12-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 28.5W
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 28.5 W
Category
Voltage
12 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Series
Power - Input
37.2 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 39°C
Part Status
Active
Weight
2.2 lbs (997.9 g)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
107mm L x 84mm W x 138.2mm H
Power - Cooling
28.5 W
Base Product Number
Current
3.1 A