AA-060-24-22-00-00
AA-060-24-22-00-00
AA-060-24-22-00-00
AA-060-24-22-00-00
DigiKey Part Number
926-1058-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-060-24-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 58W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 58 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AA-060-24-22-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Series
Power - Input
74 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 51°C
Part Status
Active
Weight
5.5 lbs (2.5 kg)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
230mm L x 122mm W x 146.9mm H
Power - Cooling
58 W
Base Product Number
Current
3.1 A