DA-045-12-02-00-00
DA-045-12-02-00-00
DA-045-12-02-00-00
DA-045-12-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1075-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-045-12-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 48W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 48 W
EDA/CAD Models
DA-045-12-02-00-00 Models
Voltage
12 V
Power - Input
73 W
Operating Temperature
-10°C ~ 46°C
Weight
2.6 lbs (1.2 kg)
Dimensions - Overall
160mm L x 122mm W x 86mm H
Power - Cooling
48 W
Base Product Number
Current
6.1 A