DA-075-24-02-00-00
MFG_DA-075-xx-02-00-00_A
DA-075-24-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1078-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-075-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 71W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 71 W
Category
Voltage
24 V
Power - Input
89 W
Operating Temperature
-10°C ~ 49°C
Weight
3.8 lbs (1.7 kg)
Dimensions - Overall
230mm L x 122mm W x 86mm H
Power - Cooling
71 W
Base Product Number
Current
3.7 A