FQB020ADC-N07-S
DigiKey Part Number
FQB020ADC-N07-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FQB020ADC-N07-S
Description
LINE FILTER 40VDC 20A TH
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 20 A 40V Single Stage PC Pins
EDA/CAD Models
FQB020ADC-N07-S Models
Category
Voltage - Rated DC
40V
Current
20 A
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C