ZWS100BAF-5
DigiKey Part Number
285-2004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS100BAF-5
Description
AC/DC CONVERTER 5V 100W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 5V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
ZWS100BAF-5 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
84%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
6.10" L x 2.44" W x 1.30" H (155.0mm x 62.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output 1
5V
Current - Output 1
20 A