ZWS50BAF-15
DigiKey Part Number
285-ZWS50BAF-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS50BAF-15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 50W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
ZWS50BAF-15 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
86%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
5.20" L x 1.97" W x 1.02" H (132.0mm x 50.0mm x 26.0mm)
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
3.5 A