B32021A3103M289
DigiKey Part Number
495-5034-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5034-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32021A3103M289
Description
CAP FILM 10000PF 20% 1.5KVDC RAD
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32021A3103M289 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1500V (1.5kV)