B32021A3152M000
DigiKey Part Number
495-4078-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32021A3152M000
Description
CAP FILM 1500PF 20% 1.5KVDC RAD
Detailed Description
1500 pF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32021A3152M000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1500V (1.5kV)