B32529C1222J289 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32529C1222J289 |
Description | CAP FILM 2200PF 5% 100VDC RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32529C1222J289 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Size / Dimension 0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Voltage Rating - AC 63V | Applications Automotive; EMI, RFI Suppression |
Voltage Rating - DC 100V | Ratings AEC-Q200 |