Image for B32529E6103K000 is not available
B32529E6103K000
DigiKey Part Number
495-75668-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529E6103K000
Description
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529E6103K000 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
400V