B32621A6103J289 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32621A6103J289 |
Description | CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF Film Capacitor 400V 630V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32621A6103J289 Models |
Category | Dielectric Material |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Mounting Type Through Hole |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm) |
Tolerance ±5% | Termination PC Pins |
Voltage Rating - AC 400V | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |
Voltage Rating - DC 630V | Applications High Pulse, DV/DT |