B32923C3105K189
DigiKey Part Number
495-6917-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-6917-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32923C3105K189
Description
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Detailed Description
1 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32923C3105K189 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.807" (20.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
305V
Voltage Rating - DC
630V