B58035U7105M062
DigiKey Part Number
495-77398-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-77398-1-ND - Cut Tape (CT)
495-77398-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B58035U7105M062
Description
CAP CER 1UF 700V 4SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 700V Ceramic Capacitor Stacked SMD, 4 J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B58035U7105M062 Models
Category
Features
Low ESL (Stacked), High Temperature
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 4 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.291" W (6.00mm x 7.40mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.378" (9.60mm)
Voltage - Rated
Lead Style
J-Lead
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C