B82422H1472K000
DigiKey Part Number
495-2649-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-2649-1-ND - Cut Tape (CT)
495-2649-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422H1472K000
Description
FIXED IND 4.7UH 700MA 250 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 250mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82422H1472K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
46MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)