B82422T1103K000
DigiKey Part Number
495-1730-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1730-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1730-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422T1103K000
Description
FIXED IND 10UH 150MA 2.1 OHM SMD
Detailed Description
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 150 mA 2.1Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82422T1103K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
27 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)