B82422T1153K000
DigiKey Part Number
495-B82422T1153K000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82422T1153K000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82422T1153K000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422T1153K000
Description
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD
Detailed Description
15 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 130 mA 2.8Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82422T1153K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
27 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
20MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)