B82472P6683M000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82472P6683M000 |
Description | FIXED IND 68UH 820MA 260 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 820 mA 260mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82472P6683M000 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 680mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 260mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |