B82496C3101J000
DigiKey Part Number
495-1825-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1825-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1825-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82496C3101J000
Description
FIXED IND 100NH 200MA 1.8 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 200 mA 1.8Ohm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82496C3101J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.8GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)