B84143B0320S080
DigiKey Part Number
495-4523-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84143B0320S080
Description
LINE FILTER 520/300VAC 320A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 320 A 520V, 300V 50/60Hz Two Stage Terminal Post
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B84143B0320S080 Models
Category
Current
320 A
Manufacturer
TDK
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Approval Agency
cUR, UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Two Stage
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated AC
520V, 300V