B84143V0016R229 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SCHURTER Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱5,732.28000
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 16 A 50/60Hz Single Stage Terminal Block
B84143V0016R229
DigiKey Part Number
495-B84143V0016R229-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84143V0016R229
Description
LINE FILTER 16A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B84143V0016R229 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Manufacturer
TDK
Current
16 A
Series
Frequency - Operating
50/60Hz
Packaging
Box
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Approval Agency
cURus
Filter Type
Three Phase (Delta)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Configuration
Single Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
300 V