C-STMV01-E3-KIT
DigiKey Part Number
445-172629-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C-STMV01-E3-KIT
Description
CAP KIT CER 0.01UF-4.7UF 240PCS
Customer Reference
Detailed Description
Ceramic Capacitor Kit 0.01µF ~ 4.7µF 100 ~ 630V Surface Mount, MLCC 240 Pieces (24 Values - 10 Each)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Manufacturer
TDK
Voltage - Rated
100 ~ 630V
Series
Tolerance
±10%
Packaging
Case
Applications
Boardflex Sensitive
Part Status
Discontinued at DigiKey
Features
Soft Termination
Kit Type
Ceramic
Quantity
240 Pieces (24 Values - 10 Each)
Capacitance Range
0.01µF ~ 4.7µF