CGA3E2X7R1H104K080DE
DigiKey Part Number
445-CGA3E2X7R1H104K080DETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA3E2X7R1H104K080DECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E2X7R1H104K080DEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X7R1H104K080DE
Description
AUTOMOTIVE GRADE SOFT TERM,0603,
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)