CGA5F2X8R1E474M085AD
DigiKey Part Number
445-10015-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10015-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10015-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5F2X8R1E474M085AD
Description
CAP CER 0.47UF 25V 1206 EPOXY
Detailed Description
0.47 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5F2X8R1E474M085AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)