CGA5L2X8R1H474K160AD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5L2X8R1H474K160AD |
Description | CAP CER 0.47UF 50V 1206 EPOXY |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5L2X8R1H474K160AD Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Epoxy Mountable, High Temperature |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |