CGA5L3X8R1C335K160AD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5L3X8R1C335K160AD |
Description | CAP CER 3.3UF 16V X8R 1206 EPOXY |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5L3X8R1C335K160AD Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Epoxy Mountable, High Temperature |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |