CKG32KX7S2A335K335AH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CKG32KX7S2A335K335AH |
Description | CAP CER 3.3UF 100V X7S SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CKG32KX7S2A335K335AH Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case SMD, J-Lead |
Capacitance | Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.136" (3.45mm) |