CKG45KX7R2J104K290JJ
DigiKey Part Number
445-10371-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10371-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10371-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG45KX7R2J104K290JJ
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R SMD
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKG45KX7R2J104K290JJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.118" (3.00mm)