CKG57NX7S2A226M500JH
DigiKey Part Number
445-5217-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5217-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5217-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG57NX7S2A226M500JH
Description
CAP CER 22UF 100V X7S SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S Stacked SMD, 2 J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKG57NX7S2A226M500JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)