CLF5030NIT-101M-D
DigiKey Part Number
445-174705-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174705-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174705-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF5030NIT-101M-D
Description
FIXED IND 100UH 400MA 1.056 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 1.056Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF5030NIT-101M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
560mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.056Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)