CNA5L1X7R1H106K160AE
DigiKey Part Number
445-CNA5L1X7R1H106K160AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CNA5L1X7R1H106K160AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CNA5L1X7R1H106K160AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNA5L1X7R1H106K160AE
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)