CNC5L1X7R1C106K160AE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 261,506
Unit Price: ₱30.97000
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 528,368
Unit Price: ₱32.16000
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)