CNC5L1X7R1H225K160AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CNC5L1X7R1H225K160AE |
Description | CAP 1206 X7R 50V 2.2UF 10% 1.60M |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CNC5L1X7R1H225K160AE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |