CNC5L1X7S1A226M160AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CNC5L1X7S1A226M160AE |
Description | CAP CER 22UF 10V X7S 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |