CNC6P1X7R1E226M250AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CNC6P1X7R1E226M250AE |
Description | LOW RESISTANCE SOFT TERMINATION, |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CNC6P1X7R1E226M250AE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Soft Termination |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |