CNC6P1X7S1A476M250AE
DigiKey Part Number
445-CNC6P1X7S1A476M250AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CNC6P1X7S1A476M250AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CNC6P1X7S1A476M250AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNC6P1X7S1A476M250AE
Description
CAP CER 47UF 10V X7S 1210
Detailed Description
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)