MLF1608D47NMTA00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLF1608D47NMTA00 |
Description | FIXED IND 47NH 200MA 200 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 200mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLF1608D47NMTA00 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 200mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 10 @ 50MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 600MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 50 MHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |