MLF1608D47NMTA00
DigiKey Part Number
445-1000-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1000-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1000-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1608D47NMTA00
Description
FIXED IND 47NH 200MA 200 MOHM
Detailed Description
47 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 200mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MLF1608D47NMTA00 Models
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 50MHz
Series
Frequency - Self Resonant
600MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)