MLG0603P47NJT000
DigiKey Part Number
445-7834-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7834-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7834-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P47NJT000
Description
FIXED IND 47NH 110MA 2.9 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Unshielded Multilayer Inductor 110 mA 2.9Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603P47NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.9Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
300 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)