MLG0603S15NJT000
DigiKey Part Number
445-3109-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3109-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3109-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S15NJT000
Description
FIXED IND 15NH 180MA 1.1 OHM SMD
Detailed Description
15 nH Unshielded Multilayer Inductor 180 mA 1.1Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603S15NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)