MLG0603S27NJT000
DigiKey Part Number
445-3112-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3112-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3112-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S27NJT000
Description
FIXED IND 27NH 100MA 1.5 OHM SMD
Detailed Description
27 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 1.5Ohm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLG0603S27NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)